LP7360MT220
Part Number:
LP7360MT220
Description:
5022, 20%, T&R, 220 Inductance (
Current Rating (Amps) :
7 A
DC Resistance (DCR) :
47mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.280" (7.11mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%