L08053R3BEWTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
L08053R3BEWTR
Description:
FIXED IND 3.3NH 750MA 110MOHM SM
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Current Rating (Amps) :
750 mA
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.04mm)
Inductance :
3.3 nH
Inductance Frequency - Test :
450 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Q @ Freq :
38 @ 450MHz
Size / Dimension :
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Tolerance :
±0.1nH