AS0706N9JTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
AS0706N9JTR
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 6.9NH 2.7A 6 MOHM SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
2.7 A
DC Resistance (DCR) :
6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.6GHz
Height - Seated (Max) :
0.070" (1.78mm)
Inductance :
6.9 nH
Inductance Frequency - Test :
400 MHz
Material - Core :
Air
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
100 @ 400MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.072" L x 0.051" W (1.83mm x 1.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%