LMLP07C7M220DTAS
Part Number:
LMLP07C7M220DTAS
Description:
FIXED IND 22UH 2.5A 170MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
5.5A
Current Rating (Amps) :
2.5 A
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%