LDRS4949MT470
Part Number:
LDRS4949MT470
Description:
1275, 20%, T&R, 470 Inductance (
Current - Saturation (Isat) :
2.4A
Current Rating (Amps) :
2.8 A
DC Resistance (DCR) :
57.8mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.270" (6.85mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%