LDRS4949MT100
Part Number:
LDRS4949MT100
Description:
1275, 20%, T&R, 100 Inductance (
Current - Saturation (Isat) :
5A
Current Rating (Amps) :
4.8 A
DC Resistance (DCR) :
20.2mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.270" (6.85mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%