SCIHP0735-2R2M
Part Number:
SCIHP0735-2R2M
Description:
FIXED IND 2.2UH 8A 20 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
12.5A
Current Rating (Amps) :
8 A
DC Resistance (DCR) :
20mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
200 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%