SCIHP0735-1R0M
Part Number:
SCIHP0735-1R0M
Description:
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
18A
Current Rating (Amps) :
11 A
DC Resistance (DCR) :
10mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
200 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%