SCIHP0730-8R2M
Part Number:
SCIHP0730-8R2M
Description:
FIXED IND 8.2UH 4A 68 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
6A
Current Rating (Amps) :
4 A
DC Resistance (DCR) :
68mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
8.2 µH
Inductance Frequency - Test :
200 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%