SC105-681
Part Number:
SC105-681
Description:
FIXED IND 680UH 450MA 2.25OHM SM
Current - Saturation (Isat) :
280mA
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
2.25Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.224" (5.70mm)
Inductance :
680 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.406" L x 0.366" W (10.30mm x 9.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%