SC105-470
Part Number:
SC105-470
Description:
FIXED IND 47UH 1.8A 170 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.28A
Current Rating (Amps) :
1.8 A
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.224" (5.70mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.406" L x 0.366" W (10.30mm x 9.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%