L08056R8DEWTR\500
Part Number:
L08056R8DEWTR\500
Description:
FIXED IND 6.8NH 750MA 110MOHM SM
Current Rating (Amps) :
750 mA
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.04mm)
Inductance :
6.8 nH
Inductance Frequency - Test :
450 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
43 @ 450MHz
Size / Dimension :
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Tolerance :
±0.5nH