SCRH3D16-820
Part Number:
SCRH3D16-820
Description:
FIXED IND 82UH 410MA 1.55OHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
170mA
Current Rating (Amps) :
410 mA
DC Resistance (DCR) :
1.55Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
82 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%