SCRH3D16-6R8
Part Number:
SCRH3D16-6R8
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.14A 170MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
730mA
Current Rating (Amps) :
1.14 A
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%