SCRH3D16-470
Part Number:
SCRH3D16-470
Description:
FIXED IND 47UH 520MA 940MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
220mA
Current Rating (Amps) :
520 mA
DC Resistance (DCR) :
940mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%