SCRH3D16-1R5
Part Number:
SCRH3D16-1R5
Description:
FIXED IND 1.5UH 2.25A 52MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.55A
Current Rating (Amps) :
2.25 A
DC Resistance (DCR) :
52mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%