SCIHP0724-4R7M
Part Number:
SCIHP0724-4R7M
Description:
FIXED IND 4.7UH 4.5A 63 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
7A
Current Rating (Amps) :
4.5 A
DC Resistance (DCR) :
63mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
200 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%