SCIHP0718-R82M
Part Number:
SCIHP0718-R82M
Description:
FIXED IND 820NH 8A 15.9 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
14A
Current Rating (Amps) :
8 A
DC Resistance (DCR) :
15.9mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
820 nH
Inductance Frequency - Test :
200 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%