SCIHP0718-R33M
Manufacturer:
Signal Transformer
Part Number:
SCIHP0718-R33M
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 330NH 12A 7 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
18A
Current Rating (Amps) :
12 A
DC Resistance (DCR) :
7mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
330 nH
Inductance Frequency - Test :
200 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%