SCIHP0718-4R7M
Part Number:
SCIHP0718-4R7M
Description:
FIXED IND 4.7UH 3A 78 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
5.5A
Current Rating (Amps) :
3 A
DC Resistance (DCR) :
78mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
200 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%