SC3316F-6R8
Part Number:
SC3316F-6R8
Description:
FIXED IND 6.8UH 4.5A 27 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
4.6A
Current Rating (Amps) :
4.5 A
DC Resistance (DCR) :
27mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.205" (5.21mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%