SC3316F-331
Part Number:
SC3316F-331
Description:
FIXED IND 330UH 680MA 1.02OHM SM
Current - Saturation (Isat) :
600mA
Current Rating (Amps) :
680 mA
DC Resistance (DCR) :
1.02Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.205" (5.21mm)
Inductance :
330 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.530" L x 0.390" W (13.45mm x 9.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%