LMLP05A6M1R5DTAS
Part Number:
LMLP05A6M1R5DTAS
Description:
FIXED IND 1.5UH 5.5A 30.5MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
9.8A
Current Rating (Amps) :
5.5 A
DC Resistance (DCR) :
30.5mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%