LMLP07B7M100DTAS
Part Number:
LMLP07B7M100DTAS
Description:
FIXED IND 10UH 3.2A 101MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
5A
Current Rating (Amps) :
3.2 A
DC Resistance (DCR) :
101mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%