LMLP07B7M4R7DTAS
Part Number:
LMLP07B7M4R7DTAS
Description:
FIXED IND 4.7UH 5.5A 50MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
9A
Current Rating (Amps) :
5.5 A
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%