LP5137MT1R5
Part Number:
LP5137MT1R5
Description:
3316, 20%, T&R, 1R5 Inductance (
Current Rating (Amps) :
8 A
DC Resistance (DCR) :
10mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.205" (5.21mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%