LP5137MT100
Manufacturer:
Stackpole Electronics, Inc.
Part Number:
LP5137MT100
Category:
Fixed Inductors
Description:
3316, 20%, T&R, 100 Inductance (
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
3.9 A
DC Resistance (DCR) :
38mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.205" (5.21mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%