LP2618MT330
Part Number:
LP2618MT330
Description:
1608, 20%, T&R, 330 Inductance (
Current Rating (Amps) :
580 mA
DC Resistance (DCR) :
510mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.115" (2.92mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%