LPCS2929MT150
Part Number:
LPCS2929MT150
Description:
73, 20%, T&R, 150 Inductance (uH
Current Rating (Amps) :
1.33 A
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
15 µH
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%