LDRS2828MT102
Manufacturer:
Stackpole Electronics, Inc.
Part Number:
LDRS2828MT102
Category:
Fixed Inductors
Description:
0745, 20%, T&R, 102 Inductance (
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
130 mA
DC Resistance (DCR) :
4.78Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
Inductance :
1 mH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Supplier Device Package :
2828
Tolerance :
±20%