TYS252012L4R7M-10
Part Number:
TYS252012L4R7M-10
Description:
FIXED IND 4.7UH 840MA 348MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
1.12A
Current Rating (Amps) :
840 mA
DC Resistance (DCR) :
348mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
47MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance :
±20%