TYS252012L150M-10
Part Number:
TYS252012L150M-10
Description:
FIXED IND 15UH 420MA 1.469OHM SM
Current - Saturation (Isat) :
680mA
Current Rating (Amps) :
420 mA
DC Resistance (DCR) :
1.469Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance :
±20%