TYS252010L2R2N-10
Part Number:
TYS252010L2R2N-10
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.2A 209MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
209mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
61MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±30%