TYS50201R5N-10
Part Number:
TYS50201R5N-10
Description:
FIXED IND 1.5UH 3.2A 26 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
4.1A
Current Rating (Amps) :
3.2 A
DC Resistance (DCR) :
26mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
68MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%