TYS6020100M-10
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
TYS6020100M-10
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10UH 1.4A 105 MOHM SMD
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.75A
Current Rating (Amps) :
1.4 A
DC Resistance (DCR) :
105mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
27MHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%