TYS40203R3M-10
Part Number:
TYS40203R3M-10
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.4A 70 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
3.2A
Current Rating (Amps) :
1.4 A
DC Resistance (DCR) :
70mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
44MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%