TYS40125R6N-10
Part Number:
TYS40125R6N-10
Description:
FIXED IND 5.6UH 1A 140 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1A
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
140mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
42MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
5.6 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%