TYS50206R8M-10
Part Number:
TYS50206R8M-10
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.8A 83 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.05A
Current Rating (Amps) :
1.8 A
DC Resistance (DCR) :
83mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
2020 (5050 Metric)
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%