TYS40204R7M-10
Part Number:
TYS40204R7M-10
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.34A 75MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.35A
Current Rating (Amps) :
1.34 A
DC Resistance (DCR) :
75mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
42MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%