TYS4020470M-10
Part Number:
TYS4020470M-10
Description:
FIXED IND 47UH 440MA 710MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
740mA
Current Rating (Amps) :
440 mA
DC Resistance (DCR) :
710mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%