TYS40124R7N-10
Part Number:
TYS40124R7N-10
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.05A 125MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
1.15A
Current Rating (Amps) :
1.05 A
DC Resistance (DCR) :
125mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%