TYS40121R0N-10
Part Number:
TYS40121R0N-10
Description:
FIXED IND 1UH 1.65A 50 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.61A
Current Rating (Amps) :
1.65 A
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
120MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%