TYS4012150M-10
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
TYS4012150M-10
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 15UH 640MA 340MOHM SMD
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
560mA
Current Rating (Amps) :
640 mA
DC Resistance (DCR) :
340mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%