TYS30103R3N-10
Part Number:
TYS30103R3N-10
Description:
FIXED IND 3.3UH 960MA 145MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
970mA
Current Rating (Amps) :
960 mA
DC Resistance (DCR) :
145mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
74MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%