TYS30101R5N-10
Part Number:
TYS30101R5N-10
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.3A 80 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.27A
Current Rating (Amps) :
1.3 A
DC Resistance (DCR) :
80mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
120MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%