22MP06254W
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
22MP06254W
Category:
Bushings, Grommets
Description:
BUSHING 0.250" NYLON WHITE
In Stock:
900
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Bushings, Grommets
Bushing, Grommet Type :
Bushing
Color :
White
Diameter - Inside :
0.250" (6.35mm)
Features :
Snap-Mount
For Use With/Related Products :
Cable, Wires
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 0.625" (15.88mm)
Panel Thickness :
0.125" (3.18mm)