TYS30151R5N-10
Part Number:
TYS30151R5N-10
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.7A 50 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.3A
Current Rating (Amps) :
1.7 A
DC Resistance (DCR) :
50mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Height - Seated (Max) :
0.067" (1.70mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%