TYS30106R8M-10
Part Number:
TYS30106R8M-10
Description:
FIXED IND 6.8UH 660MA 305MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
550mA
Current Rating (Amps) :
660 mA
DC Resistance (DCR) :
305mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
42MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%