TYS3010470M-10
Part Number:
TYS3010470M-10
Description:
FIXED IND 47UH 260MA 1.95OHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
220mA
Current Rating (Amps) :
260 mA
DC Resistance (DCR) :
1.95Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
18MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%