TYS3012680M-10
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
TYS3012680M-10
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 68UH 330MA 1.67OHM SMD
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
240mA
Current Rating (Amps) :
330 mA
DC Resistance (DCR) :
2.171Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
3012
Tolerance :
±20%